Echipe participante:
Site-uri utile:

Etapa 15

CS Termo, tot mai aproape de baraj
Echipa preluată în iarnă de Iulian Băbaş a mai făcut un pas spre câştigarea campionatului judeţean, după ce s-a impus cu scorul de 7-0 la Strehaia. Contracandidata Agromec Şimian a pierdut la Eşelniţa şi ajuns la trei înfrângeri consecutive, iar CS Termo Drobeta Turnu Severin este şi mai aproape de barajul pentru promovarea în Liga a III-a.

Etapa 14

Termo s-a impus cu 10-0 în derby-ul cu Agromec Şimian!

Deşi câştigase partida-tur de la Termo (2-1) şi terminase turul cu punctaj maxim, campioana Agromec Şimian a suferit în ultimele două etape primele înfrângeri din acest sezon şi a pierdut şefia clasamentului. Derby-ul campionatului judeţean s-a încheiat cu un scor neverosimil: 0-10!
Partida Agromec Şimian - Termo Dr. Tr. Severin s-a soldat şi cu trei cartonaşe roşii, iar scorul fluviu a fost influenţat şi de faptul că echipă gazdă, neavând portar de rezervă, a fost nevoită, după eliminarea lui Petru Negru ('27), să-l introducă între buturi pe jucătorul Ion Ruţoiu.
Primele două goluri ale partidei de la Şimian au fost marcate de atacantul Cosmin Seinu, eliminat şi el la faza din minutul 27, când a ripostat la gestul de indisciplină al portarului Negru. După pauză au mai marcat Porcescu (1g), V. Ciobanu (1), Tăerel (2), A. Stroe (1), Zamfir (2) şi Ungureanu (1).
În minutul 65, gazdele au primit al doilea cartonaş roşu, deoarece Ionuţ Marinescu a lovit un adversar, după care l-a scuipat şi înjurat pe arbitrul divizionar A Marian Balaci, delegat la derby-ul din Liga a IV-a Mehedinţi.

Agromec Şimian - CS Termo 0-10
Dunărea Gruia - CS Strehaia 3-1
Blahniţa Pătulele - Victoria Devesel 11-0
Pandurii Cerneţi - AS Corcova 2-0
Recolta Dănceu - Dunărea Pristol 1-1
Constructorul Eşelniţa - Viitorul Cujmir 3-0